האמנם סטריליות, פחדנות, ועוד כסף זה כל כך טוב ???

 

אנשים היום נזהרים יותר מדי מיותר מדי דברים, וזה רק לרעתם. לא תמיד יודעים זאת בהתחלה, ולפעמים לוקח זמן למדע לגלות זאת, ואז למשל מתגלה למשל:

אלו, אשר פוחדים מחיות, חולים יותר, מאשר מגדלי חיות, ושבכלל גידול חיות תורם לבריאות.

מקומות שיש בהם פינת חי ואווזים - לא נתגלה בסמוך להם כל מקרה של קדחת הנילוס אצל בני אדם, גם אם נמצאו חיות נגועות !

אנשים שעובדים בחוץ בשמש - יש להם דווקא פחות סרטן עור, מאנשים שעובדים במשרד !

גם אנשים שדווחו שהשתמשו הרבה בקרם הגנה מהשמש - נמצא אצלם יותר סרטן עור מכאלה שלא.

מה בחורף - הרי כשעובדים בפינת חי אין תנור ומזגן. אפשר להצטנן ולחלות ? - אז המחקרים מראים שדווקא שנמצאים באוויר קר ואפילו נרטבים, מצטננים ומתקררים פחות מכאלה בנשארים יבשים במקום חם!

טענות על הזעה כשחם גם תמיד יש, וזה נחשב היום משהו דוחה, שצריך למהר בגללו להתקלח ולשים תמרוקים. זה עניין אופנתי, לא תמיד זה היה ככה. כיום מסתבר שהמנהג האופנתי הזה לא בריא.

כאשר חולים צריך לנוח ? - תדעו שזה עלול לעכב החלמה. חשוב שידע זאת כל מי שלא מרשה לעצמו או לילדים שלו להגיע לפינת חי בגלל מחלה או "מרגיש לא טוב". אבל לשים לב שאדם חולה לא יסכן את החיות בכך שידביק אותן. זה כבר מסוכן.

ובכלל כתבה אחרת בעיתון עם הכותרת "8 שעות שינה מקצרות חיים" - לאלה שבכו שבגלל שעבדו בפינת חי הפסידו עוד שעה לישון.

אם מישהו חושב שלעבוד במשרד זה מפתח את המוח, כי כביכול שם יותר חושבים - הרופאים מזהירים "עבודה משרדית מנוונת את המוח"

ולאלה שחושבים שכשיהיה יותר כסף הכל יסדר - נמצא דווקא שהמיתון יותר טוב לבריאות, ושככל שהצמיחה הכלכלית גבוהה יותר - שיעור התמותה עולה !.

וכמובן שעודף ניקיון - מזיק לבריאות !

וזה רק צחוק הגורל שאלה שמנסים לברוח בפחד מדבר מסויים - הוא משיג אותם ואפילו הורג אותם, בעוד שאלו שלא חוששים, ופחות פדנטים - יוצאים בריאים ומאושרים. אפילו עם לוקחים וויטמינים - גם על זה יש מחקר שזה לא עוזר בכלל.

בסך הכל זה מתפרסם הרבה. לא תמיד שמים לב לזה, זוכרים את זה ופועלים לפי זה.

הינה כתבות מהעיתון לחלק מהנושאים הכתובים כאן, שנאספו באקראי, בלי לעבור על כל העיתונים, ואפילו לא על רובם:

 

 

 

יש מחקר המלמד כי לעובדים במשרדים סיכוי גבוה יותר לפתח מלנומה (סרטן העור) מעובדים בשמש !

קטע מכתבה תחת הכותרת "תעלומת פגיעת המלנומה", מאת פרופ' רוני וולף, מוסף "לבריאות" של מעריב, עמ' 6, אוגוסט 2001.

כתבה שיצאה מאוחר יותר בידיעות אחרונות (29/09/04) - כותרת "מחקר: קרם הגנה לא מונע סרטן" - אפשר לקרוא בקישור הבא: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2771565,00.html

 

,תביעה ייצוגית: תכשירי הגנה מהשמש לא יעילים - תביעה יצוגית בסך 5.9 מיליארד שקל הוגשה נגד יצרניות תכשירי ההגנה מהשמש, בטענה כי הפרסום שקרי ותכשירים אלה לא באמת מספקים הגנה מוחלטת בפני ההשפעות המזיקות של קרני השמש - http://mymoney.nana10.co.il/Article/?ArticleID=669404

 

וכדי לסבך, אפשר לראות בכתבה מהארץ: "שומה עליך לפנות לרופא" - ציטוט הפסקה האחרונה: "אור השמש מספק לגוף כ90% מכמות הווטמין D שהוא זקוק לו, ולאחרונה אף טוענים כמה מדענים אמריקאים שוויטמין D פועל למניעת גידולים ממאירים ושדווקא המחסור בחשיפה לשמש קשור להתפתחות סוגים מסויימים של סרטן".

כמובן הכתבה בכללותה מזהירה מפני נזקי שמש. צריך למצוא איזון נכון.

ניקיון מוגזם מסוכן לבריאות הילדים. "מעריב", 02/08/2000; עמ' 12.

שמירה על הניקיון

מחקר נוסף שמראה על תרומת חיות המחמד לבריאות, על כך שהנקיון המוגזם (ללא חיות מחמד) הוא כנראה סיבה לעליה המטאורית במקרי האסטמה ועוד ועוד דבר מאתר "דוקטור" - http://www.doctors.co.il/news/914/ - או באנגלית מאתר הBBC בכתובת: http://news.bbc.co.uk/hi/english/health/newsid_2045000/2045704.stm

ושוב מחקר חדש בתחום:

גידול בעלי חיים בקרבת ילדים מפחית אלרגיות ולא רק לחיות . המחקר הופיע ב: Aug. 28 issue of The Journal of the American Medical Association. תרגום ותמצות לא כ"כ טוב של זה הופיע במעריב (29/08/2002),

אפשר לקרוא על זה גם באתר שלהם ב: http://images.maariv.co.il/cache/ART340662.html עדיף לקרוא על זה באנגלית יש חלקים יותר מלאים: http://content.health.msn.com/content/article/3606.2156: תרגום חלקי: גידול בעלי חיים מקטין סיכוני אלרגיה לילדים.
גידול בעלי חיים עם התינוק החדש שלכם עוזר כדי להגן על התינוק מפיתוח אלרגיה בהמשך חייו.
מחקר חדש גילה כי לילדים ,שנחשפו לשניים או יותר כלבים וחתולים בשנה הראשונה לחייהם ,יש סבירות נמוכה יותר ללקות באלרגיה לעומת תינוקות שלא נחשפו לבעלי חיים. עוד מוסיף המקור באנגלית מmsn: תינוקות שנחשפו בשנה הראשונה לחייהם לשניים או יותר מחתולים או כלבים נטו ב75% פחות להיות אלרגיים לדברים נפוצים בגיל 6 לעומת כאלה שאין להם חיות מחמד... מסיימים בבמקור באנגלית עם דבריו של החוקר: "The bottom line is that maybe part of the reason we have so many children with allergies and asthma is we live too clean a life," says Ownby: השורה התחתונה היא שכנראה חלק מהסיבה שיש לנו כל כך הרבה ילדים עם אלרגיות ואסטמה היא שיש לנו חיים יותר מדי נקיים, אמר Ownby.
על אותו מחקר אפשר לקרוא גם בוואלה חדשות: http://news.ep.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=5&id=275536

עוד מחקר: סביבה מלוכלכת מקטינה את הסיכוי לחלות באסטמה: http://news.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&id=285880

ועוד אחד :

רצים ילדים בריאים ? קנו להם כלב או חתול. מעריב, 17/09/2002, עמ' 18.

נוסף פורסם בינתיים עוד מחקר: http://images.maariv.co.il/cache/cachearchive/22092002/ART351447.html, הינה ציטוט חלקי: "האימונולוג... אמר שהמחקר מראה שתינוקות חייבים להיחשף לחיידקים, לאבקות ולשיער חיות בשנה הראשונה לחייהם כדי לא לפתח אלרגיות מאוחר יותר". (מעריב 22/09/2002).

וגרסת ידיעות אחרונות מה-10/11/02 חיות  מחמד תורמות לבריאות הילדים: http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2237996,00.html

ידיעות אחרונות: פעוט שגדל עם חיית מחמד סובל פחות מאלרגיות - http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2212517,00.html

כתבה ממעריב מ2006:  החזקת חית מחמד בבית מפחיתה את הסיכון לפתח בעיות נשמיתיות - http://www.nrg.co.il/online/35/ART1/488/466.html

 

מחקר: אוהבי חיות בריאים יותר - בעלי חיות מחמד, שדווחו על קשר חם עם בעל החיים, סובלים פחות לחץ דם, חרדה או דיכאון לעומת אלה שאין להם בעלי חיים.
http://www.dogybag.co.il/page.php?n=49

 

 

מה קורה אחרי שיש אסטמה - לוקחים תרופות, ואלא גורמות להחמרה של האלרגיה ! (אבל הדיוטות מאשימים בד"כ את הכלב/חתול/אבק וכו'). הינה הכתבה שכותרתה - "תרופות נגד אסטמה מחמירות את המחלה" - מחקר חדש מראה ששימוש בתרופות נפוצות נגד אסטמה כמו וונטולין מגביר את רגישות הגוף לגורמי האסטמה. http://images.maariv.co.il/cache/cachearchive/18082003/ART526054.html

 

 

הישראלים חולי ניקיון. מתוך "מעריב", מוסף "עסקים" 07/12/2000 עמ' 4.

ניסוי, שהראה שהתקררות לבדה אינה סיבה לשפעת. מתוך ידיעות אחרונות, מוסף זמנים מודרנים, 07/11.2001, עמ' 7.

אישור מדעי - טוב להזיע. מתוך מעריב, מוסף "עסקים" (מדור מדע), עמ' 10; 09/12/2001. הכותב הוא לא סתם עיתונאי, אלא ד"ר.
אפשר לקרוא את הכתבה גם ישירות מאתר העיתון:
http://images.maariv.co.il/cache/cachearchive/09122001/ART220438.html

מחקר: מנוחה עלולה לעכב החלמה. מתוך מעריב, 12/12/2001. בתוך מקבץ שנקרא "מקרוסקופ" במדור "לבריאות", שהביאו יונתן הללי ורבקה פריינליך.

מחקר: שקט ומשמעת בכיתה לא מבטיחים למידה טובה (מעריב 01/09/2002): http://images.maariv.co.il/cache/cachearchive/01092002/ART341960.html

 

כתב אילן גטניו, ידיעות אחרונות, מוסף פיקסל, 25/02/2002, עמ' 23.


רופאים: עבודה משרדית מנוונת את המוח. מתוך ידיעות אחרונות, מוסף 24 שעות, עמוד 12.

 


תרופות נגד אסתמה מחמירות את המחלה. מתוך מעריב, 18/08/2003, עמ' 14.

בד"כ מי שיש לו חיה בבית, והרופא אומר שהוא אלרגי אליה... את מי הוא מאשים כשהמחלה מחמירה ? - את בעל החיים. אז כבר ראינו מחקר שדווקא אלה שאין להם חיות בבית סובלים יותר מאסטמה. והינה מחקר נוסף - לאו דווקא הכלב/חתול/חמוס מחמירים את המחלה, אלא התרופות מחמירות את המחלה.

עוד מחקר בנושא שהתפרסם כשנה לאחר מכן (13/04/2004):

"המשאפים עלולים להזיק לאסתמטים" - http://images.maariv.co.il/channels/1/ART/687/470.html (פעם היה נהוג להאשים את הכלב/חתול שהיה בבית) בהחמרה.


המשאפים עלולים להזיק לאסתמטים. מתוך: מעריב, 13/04/04, עמ' 14-15.

 

המיתון טוב לבריאות. כתב גדעון עשת, ידיעות אחרונות, מגזין ממון, ח' בתשרי שתס"ב, 25/09/2001, עמ' 2.

את המנהיגים המחקרים האלה לא מעניינים, וכמו מטורפים הם ממהרים להכות במיתון. אפילו שימותו מזה אנשים.

מחקר חדש: אופטימיות לא תנצח את הסרטן

כמעט בכל סדנת "רוחניות ואלרטיביות" מספרים לנו סיפורים, אבל...

כתבה נוספת בנושא:

ידיעות אחרונות, מוסף: "זמנים מודרנים", 16/02/2005, עמ' 18.

לגבי חוסר יעילות כדורי הוויטמינים: מחקר שנעשה על 20 אלף איש במשך 5 שנים מראה שלקחת וויטמינים זה סתם בזבוז, ולא עוזר בכלל- אפשר לראות בידיעות אחרנות בכתובת: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1981694,00.html
או באנגלית בכתב העת הרפואי לנאנסט בכתובת
http://www.thelancet.com/home

 

להורים החוששים מכך שהילד יצא לפעילות בטבע: שני מחקרים חדשים שנערכו במרכז לבריאות הילד בסינסינטי ארה"ב מצאו כי הבית הוא האתר השכיח ביותר לפציעות ילדים בארצות הברית. פורסם בידיעות אחרונות, כאן: http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2615593,00.html

המצאות ששינו את העולם - החיסונים

כיום ניסויים רפואיים עושים על בעלי חיים תחילה, וחיות נגועות משמידים. בסיפור פיתוח החיסון הראשון - שהיה נגד אבעבועות שחורות היה הפוך - ניסו תרכיב על בני אדם, ופריצת הדרך היתה כאשר נעשה שימוש בחיות נגועות. בדרך הנהוגה כיום -לא היו מגיעים לאותה תוצאה.

מחלת האבעבועות - הביאה פורענות איומה, עד לפני כ150 שנים. רוב האנשים היו מתים ממנה, והנותרים פניהם נשארו מצולקות ופגומות. די היה בנגיעה בבגדיו או בגופו של הנפגע באבעבועות כדי שמחלה תדביק את הנוגע. איך זה נראה -ניתן לראות בכתובת: http://www.immunizationed.org/smallpox.asp - זו מגפה איומה.

הרעיון לחיסון - בתקופה זו עוד לא היו חיסונים כלשהם שניתנו דרך תרופה. אך בני האדם נוכחו, שאם חולה התגבר על מחלת האבעבועות שוב לא נפגע בה כל ימי חייו. הגיון כלשהו אמר: אם חולים מסויימים מצליחים להתגבר על המחלה, משמע שמחלת האבעבועות מופיעה לפעמים בצורה קלה. כדאי איפה להדביק אנשים בריאים בחומר שנלקח מאנשים שחלו במחלה בצורה קלה, ולרוב יחלימו אנשים אלה מהמחלה.

במאה השישית לספירה הלבישו ילדים בבגדים שלבשו אנשים שחלו במחלת האבעבועות בצורה קלה. בשנת 1726 כתב הרופא האיטלקי אנטוניו וַליסניֵרי: "הנוהג לקנות את האבעבועות מקובל בארצנו. הילדים הולכים לבקר אצל החולה, זה נותן להם מטבע כשי, וכך נוגע בידם. מגע זה מספיק כדי שייפגעו באבעבועות". אחרי זה עסקו הרופאים עצמם בהדבקה מלאכותית: הוציאו מעט חומר מהשלפוחית המדביקה שהתהוותה על גוף החולה, נגעו בחומר במחט ודקרו בה את האנשים הבריאים. הרופאים נוכחו כי מבין שלוש מאות אנשים שהודבקו בדרך מלאכותית באבעבועות לפחות ארבעה מתו במחלה, ואלה שנשארו בחיים לא החלימו לגמרי. החומר המדביק נשאר כנראה בגופם, ולעיתים קרובות חלו מחדש ואף מתו במחלתם.

פריצת הדרך - אדוארג גֶ'נֶר, רופא כפרי באנגליה, שחי בסוף המאה ה18-, שמע באחד הימים מפי איכרים בכפרו, כי רבים מהם נפגעו ע"י אבעבועות, ונרפאו כליל כעבור מספר ימים. הם אמרו לו, כי נדבקו במחלה ע"י פרות נגועות. הרופא החליט לברר את הדבר. נתברר לו כי הפרות נפגעות על ידי מחלה הדומה מאוד למחלת האבעבועות הפוגעת באדם: גם על גופן הופיעו שלפוחיות זעירות. אחרי תצפיות מרובות יכול היה ג'נר להווכח כי כל אותם האיכרים שנדבקו בשעת מגע בפרות החולות, מחלתם היתה קלה ביותר. הוא שם גם לב לעובדה שהשלפוחיות המעטות שהופיעו על עורם לא הותירו אחריהן צלקות כל שהן.

ב14 במאי שנת 1796 ערך אדוארד ג'נר את הניסוי. הוא הרכיב לזרועו של נער בן-אכרים חומר ששאב מתוך שלפוחיות שבעור פרה נגועה באבעבועות, וכעבור ימים מעטים הרכיב לו גם חומר שלוקח משלפוחית אדם נגוע באבעבועות.

ימי צפיה ורדה קשים עברו על ד"ר ג'נר. מה יעשה אם האבעבועות יגרמו למותו של הנער ? אך הנער לא חלה כלל. הוא נתחסן נגד האבעבועות.

נעשה איפה ברור: אם מרכיבים לאדם אבעבועות של פרות, מחסנים אותו בפני מחלות אבעבועות אדם. כך נוצחה לבסוף המחלה האיומה, בעזרת חיסונים מסוג זה שנעשו באופן המוני בעולם.

היה כאן שילוב של הגיון פשוט, שהרבה "חכמים" לא הבחינו בו, עם עוז ושיקול דעת של רופא כפרי, שהביא מזור לאנושות בעיצומה של קטסטרופה, והביא לפריצת דרך ברפואה בפיתוחים לחיסונים לעוד מחלות רבות.

* על סיפור הזה כתבה מישהי: "לדעתי, הוא שיהא הפוטנציאל בביצוע הליך מחקרי מסוים גבוה ככל שיהיה, אין זה פוטר אותו מעמידה בקריטריונים אחידים של מוסר חברתי עקבי". - שהאנושות היתה אז בתוך קטסטרופה, ואם היו הולכים לפי אותה חשיבה מרובעת שמציעה הכותבת, זה לא היה עובד. לפי (המרובעת) של היום: א) היו משמידים מיד את הפרות הנגועות מתוך סכנה לאנשים, ומתוך חשש להתפשטות מגפה אצלם והסיכוי למצוא תרופה היה נעלם. ב) ואפילו אפשרות א' לא היתה קוראת היו מנסים את זה על עכברי מעבדה או אולי קופי מעבדה, ומי יודע מה זה היה עוזר.

* כתב מישהו אחר: "לא היה איכפת לאף אחד מחיי הילד (עד שהניסוי הצליח כמובן) משום שהוא היה עבד. גם מנגלה גילה כמה גילויים חשובים בעזרת הניסויים שלו באנשים, היית אומר שזו דרך חשיבה אלטרנטיבית?".

 התשובה להם: צריך הבחנה/אבחנה מי זה ג'נר ומי זה מנגלה. אגב, אולי זו בורות שלי, אבל איזה תגלית מדעית חשובה יש למנגלה ? וגם אם יש משהו - אין הוא אותו אדם שהציל את האנושות מקטסטרופה, אלא להיפך, היה חלק מיצירת קטסטרופה. לכן גם במקרה הזה חשוב לעשות אבחנה בין מצבים - זה בפירוש לא אותו דבר. לג'נר לא היו אמצעים של היום, וגם לא היה זמן להתמהמה יותר מדי.

וגם הרמה המוסרית של 2 האנשים אינה אותו דבר.
ג'נר היה צריך לחשוב על דרך להציל את האנושות, ואת חייהם של ילדים רבים אחרים. הדבר הזה נתן באופן אישי סיכוי לאותו ילד עצמו.
הניסויים של מנגלה - ממש לא נתנו סיכוי לאותם ילדים עצמם.

לגבי "זכויות" - אני לא יודע אם זה היה בתנדבות/הסכמת הורים, אני מניח שכן, ושהוא לא היה "חוטף ילדים" או משהו כזה.

באותו זמן שילדים בני דורו של אותו ילד מתו - הוא ניצל.
יחי ההבדל - לעומת מנגלה
ויחי ההבדל בין מי שמבדיל בין האנשים
ומי שיודע מה הוא באמת, ומה נכון שיעשה ובאיזה מצב. כמו גם שידע מיהו זולתו.

 

מחקר: סבונים אינם יעילים במניעת מחלות. מתוך: מעריב, 04/03/2004, עמ' 17.

האם כל גוף גדול שנראה תורם לטבע ונוטע הוא מועיל לטבע ולבעלי החיים ? - בוודאי שלא. דוגמה: מרוב עצים לא שומרים על הטבע - קרן קיימת רצתה תמיד תדמית ירוקה. אלא שפעולות היעור שלה מתבצעות תוך השמדת בעלי החיים והצמחים באיזור הנטיעה. וזאת על ידי ריסוס, שריפות, שימוש במכשור כבד -  http://www.yarok.org.il/inerAct.asp?A=RE&ID=49&P=p4.
 הכתבה הזו מתוך האתר של אדם טבע ודין - עמותה שעושה עבודה חשובה מאוד, חשוב לדעת עליה. כתובת הדף הראשי של אתרם: http://www.yarok.org.il/

באותו ענין - מהו זה שהשתמש במלכודות רגל אכזריות לחיות בר בארץ ? - התשובה: רשות שמורות הטבע.
תחת הכותרת: "רשות שמורות הטבע אוהבת חיות ?" - נכתב בתת הכותרת: אם כן, אז למה היא מטמינה מלכודות אכזריות לחיות בר המוגנות בחוק, ומביאה לפציעתן הקשה ולעיתם למותן ? התשובה: כי רשות שמורות הטבע יכולה. הכתבה במלואה: http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=88729&sid=16

דווקא גוף בעל תדמית ירוקה, ושפועל כביכול למענה - יכול לעשות יותר נזקים באין-מפריע. בדיוק מאותה סיבה שרואים רואים דווקא רכבי משטרה עומדים במקום אסור (ולא בגלל מקרה חירום).

 
נאוה כהן (עורכת), מוסף "רק בריאות", ידיעות אחרונות, 02/11/2003, עמ' 2.

 

 

ולא נשכח את המחלה האופנתית - אנטרקס - שכבר מזמן לא נדבקים בה מחיות, אלא דווקא אנשים שבסביבתם הרבה ניירת, מעטפות דואר, ומעט טבע.

ומה עם מה שלא כתוב בעיתון ? מתי, למשל, מישהו קרא על ילד או ילדה שהותקפו, נאנסו, נחטפו או מה לא, בזמן שהיו בטיול עם הדוברמן, או עם הכלב זאב, או עם הסאן-ברנרד ? תחשבו על זה. כלב היה יכול למנוע צרות שמשכות אחרי זה לפעמים כל החיים.

 

קצת לכלוך כנראה לא מזיק לאף אחד - http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=433188&contrassID=2&subContrassID=11&sbSubContrassID=0

חיות מחמד: תחביב בריא - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2914959,00.html

תינקות שגרים עם כלב חולים ב30% פחות - חוקרים מצאו כי תינוקות שחיו בבית בו מגדלים כלב היו בסיכון נמוך ב-30% לחלות בזיהומים שונים ובסיכון נמוך ב-50% ללקות בדלקות אוזניים. ההשערה: החיים עם חיית מחמד גורמים להבשלה מוקדמת של תאי מערכת החיסון - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4253073,00.html

www.000webhost.com